هند یکی از جذابترین کشورها در جنوب آسیا

0

رپورتاژ

نام رسمی این کشور جمهوری هندوستان است. در جنوب آسیا واقع شده. پایتخت این کشور دهلی نو است.هند دومین کشور پرجمعیت جهان بعد از چین به شمار می آید. از شهرهای مهم هند:کلکته،مدرس،دهلی،حیدرآباد،بوپال،سوراتاین کشور تاریخ بسیار پرباری دارد. کشور هند بزرگترین نظام آموزشی دنیا را دارد. و دارای طیف گسترده ای از دوره های تحصیلی میباشد و محل خوبی برای تحصیل به خصوص برای علاقمندان به رشته های مهندسی و علوم فناوری است.زبانهای رسمی این کشور، هندی و انگلیسی است. ولی تنوع  زبان در این کشور بسیار زیاد است. به بیش از 1000 زبان میرسد. 6 زبان عمده این کشور:هندی،بنگالی، تلوگو، مراتی،تامیل،اردو است،قبل از آنکه هند مستعمره انگلستان شود، دومین زبان رسمی این کشور، فارسی بود. اما بعد از استعمار انگلیسی جایگزین فارسی شد. بهترین دانشگاه های هند:مدرسه ملی فناوری رورکلا،انستیتو تکنولوژی هند رورکی،دانشگاه مانیپال، موسسه فناوری کاراگپور هند،دانشگاه آنا،مدرسه فناوری دهلی هند،دانشگاه دهلی،موسسه فناوری چنای هند هستندیکی از مشکلات متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های هندوستان نداشتن اطلاعات کافی درباره هزینه ها میباشد و اما لیست هزینه های لازم برای تحصیل در هند، هزینه حمل و نقل،اقامت اولیه در هتل، پیش پرداخت اجاره منزل،اجاره ماهیانه،خورد و خوراک، رفت و آمد روزانه،درمان ،تحصیل، پوشاک است. یادگیری زبان هندی برای ادامه تحصیل در کشور هندوستان لازم است، تسلط به این زبان برای مهاجرت به کشور هند برای زندگی بسیار مهم و ضروریست، صحبت و یا ارتباط مجازی با افراد هندی ، رفع نیازی های خود در شرکت های هندی ، مراودات شغلی با هندی ها،سفر توریستی به کشور هند و برای مطالعه ادبیات یا فلسفه هندی آشنایی و آشنای با فرهنگ کشور هند لازم است این زبان را یاد بگیریم.

راه های یادگیری زبان هندی 

1.اگرتصمیم به یادگیری و آموزش زبان هندی برای انجام فعالیت های  تجاری و مکالمات بازرگانی و صنعتی، مهاجرت یا تحصیل و کسب مدارک بین المللی را دارید می توانید در کلاس های زبان هندی شرکت نماید. اگر شما در محدودیت زمانی قرار دارید و نمی توانید در جلسات گروهی شرکت کنید بهترین راه حل برای یادگیری زبان هندی شما عزیزان شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان هندی می باشد. برای یادگیری یک زبان هندی و سایر زبان های خارجی نیاز به یک استاد مجرب و دارای تحصیلات عالیه می باشد. دسترسی به این اساتید با ثبت نام در کلاس های آموزشی یک مجموعه ی آموزشی امکان پذیر است. شما می توانید با شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان هندی ، این زبان را در کوتاهترین زمان و با کیفیت بالا آموزش ببینید و همچنین به هدف خود برسید.برای یادگیری هر زبانی پیدا کردن مدرسین برتر آن زبان بسیار مهم است. ولی چه می شد که بهترین استاتید را همیشه همراه مان داشتیم و در قید زمان بخصوصی برای حضور در کلاس ها نبودیم و نیاز برای یادگیری در هر لحظه از روز رفع می کردیم.

2.پکیج ها،از پرطرفدارترین آموزش ها از این نوع سبک است. با توجه به منابع بسیار محدود آموزشی برای زبان هندی یک از بهترین راهکارها برای یادگیریست ،که بسیاری از علاقمندان را جذب خود کرده، هدف از این محصول یادگیری صفر تا صد زبان هندی به صورت جامع و از راه دور برای شما عزیزان است به طوری که سرعت یادگیری شما را به مراتب بالاتر می برد، در مدت زمان بسیار کوتاه بتوانید به راحتی ارتباط برقرار کنید و نیازی های خود را به زبان هندی رفع و بیان کنید. مزیت این نوع آموزش یادگیری زبان هندی در هر لحظه از روز است ما همیشه همراه شما خواهیم بود.

گویش و نوشتار زبان هندی

زبان هندی، (हिन्दी یا हिंदी) نامی است که به یک زبان هندواروپایی داده‌اند؛ یا یک گویش پیوسته از زبان‌هایی است که در هندوستان شمالی و مرکزی سخن گفته می‌شود (کمربند هندی). سخنگویان محلی گویش‌های هندی را ۴۰٪ از جمعیت هند می‌سازد. آنچنان که در قانون اساسی هند تعریف شده‌است، هندی زبان رسمی کشور هند است. همچنین هندی یکی از ۲۲ زبان پیش‌بینی‌شده در قانون اساسی است. هندی رسمی اغلب به‌عنوان هندی مدرن و استاندارد شناخته می‌شود، که در کنار انگلیسی، برای ادارهٔ حکومت مرکزی به‌کار می‌رود. هندی استاندارد، نگاشت سانسکریت شده‌ای است که از گویش کهری بولی به‌دست آمده‌است. اما زبان اردو نگاشت عربی شده از همان گویش است. این دو نگاشت در کنار هم به طور تاریخی به هندوستانی معروف هستند و ترتیب قرار گیری کلمات در جملات هندی بدین شکل است که اول فاعل ،بعد مفعول و در اخر فعل قرار میگیرد و نشانه ی منفی درست قبل از فعل میاید و وابسته ها در اول جمله میایند.

فرهنگ مردم هند

چهره فرهنگ هند بسیار وسیع است و رنگ و لعاب خاص خود را دارد، این کشور طی قرن‌ها نمونه‌ای از تحمل، همبستگی و عدم خشونت بوده است و حتی امروز نیز به این روال ادامه می‌دهد، برخی از رنگ‌های مختلف آن را می‌توان در ایدئولوژی‌های مختلف آن یافت، گرمی در روابط و سرخوشی در جشن‌ها باعث می شود تا این کشور در برادری جهانی از دیگر کشورها متمایز باشد، سرزندگی و سخاوتمندی این کشور، تعدادی از گردشگران را به سمت فرهنگ پر جنب و جوش خود که تلفیق ادیان، جشنواره ها، غذا ، هنر ،صنایع دستی، رقص، موسیقی و بسیاری چیزهای ظریف دیگر است، جذب می‌کند. همه چیز، از فرهنگ و ارزش‌ها گرفته تا آداب و رسوم، در سرزمین خدایان ویژه است و با توجه به جنبه‌های مختلف فرهنگ غنی هندی، کاوش در این کشور در ابتدا می‌تواند برای کسانی که با آن ناآشنا هستند، سیار عجیب باشد.

جغرافیای  هند چیست ؟

هند، بخش اعظم جنوب آسیا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده‌ است . جغرافیای هند به طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شود: فلات بلند هیمالیا ، جلگه گنگ و شبه جزیره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستانی، دره رود خانه‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد. پائین‌ترین سطح هند ، در اقیانوس هند ، با ارتفاع صفر و بلندتری نقطه این کشور، قله کانچن جونگا ، با ارتفاع ۸۵۶۸ متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است.هند در قارۀ آسیا واقع شده و از جنوب به اقیانوس هند و از شمال به رشته کوه‌های هیمالیا منتهی می‌شود. دریای عرب و خلیج بنگال به ترتیب در غرب و شرق آن قرار گرفته‌اند. هند با کشورهای پاکستان‌، چین‌، نپال‌، بوتان‌، برمه و بنگلادش هم مرز است‌ . مساحت آن 3000000 کیلومتر مربع است که 2973190 کیلومتر مربع آن را خشکی تشکیل می‌دهد.

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.