بهترین فیلم های منوچهر حامدی به همراه خلاصه و معرفی آنها و بیوگرافی

0

منوچهر حامدی بازیگر ایرانی تئاتر، سینما و تلویزیون بود.وی فعالیت هنری خود را در سال ۱۳۳۷ و با بازی در تاتر آغاز نمود و در همان سال ها از کلاس های هنرپیشگی «تئاتر نصر» فارغ التحصیل شد. او همچنین مدتی به بازی در نمایش های تلویزیونی زنده مشغول بود.ی فعالیت سینمایی خود را با بازی در فیلم «ستاره ای چشمک زد» در سال ۱۳۴۲ آغاز نمود.

منوچهر حامدی فعالیت سینمایی خود را پس از پیروزی انقلاب ادامه داد و در جشنواره یازدهم و سیزدهم فیلم فجر در سال ۱۳۷۱ و ۱۳۷۳، نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش دوم مرد شد. شبگرد، کمال الملک، طائل، اجاره نشین ها، مردی که زیاد می دانست،

فیلم گریز از مرگ

شاهین، پسر مرد ثروتمندی به نام صفاری که مبتلا به سرطان است، با شیرین، دختر جباری که او نیز وضع مالی خوبی دارد و در چند معامله با صفاری شریک بوده ازدواج می کند…

فیلم گریز از مرگ به کارگردانی قدرت الله صلح میرزایی در سال ۱۳۷۴ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم محمود دینی، منوچهر حامدی، نرسی گرگیا، بهزاد رحیم خانی و مهوش وقاری به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم هدف

در شمال مردی به نام «فرخی» به قتل می رسد. محمود تیموری افسر آگاهی مأمور پیگیری ماجرا می شود. او قرار است با نامزدش «پریسا» که به تازگی از خارج آمده است، ازدواج کند. با تحقیق پلیس، حقایق تازه ای درباره جنایت روشن می شود و پای خانواده «محمود تیموری» نیز به میان کشیده می شود. این مسئله تغییراتی در رابطه او با نامزدش پیش می آورد و …

فیلم هدف به کارگردانی بهرام کاظمی در سال ۱۳۷۳ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و جنایی می‌باشد. در این فیلم چنگیز وثوقی، محمد ابهری، پروین سلیمانی و منوچهر حامدی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم رویای نیمه شب تابستان

این فیلم داستان فردی به نام قلی است که در یک خانواده سنتی و تهرانی در زمان جنگ جهانی اول زندگی می کرده اند. وی به دلیل یک اتفاق به داخل پاتیلِ یخ در بهشت می افتد و یخ می زند و در سال ۱۳۷۳ در باغ خود پیدا می شود و به هوش می آید…

فیلم رویای نیمه شب تابستان در سال ۱۳۷۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر کمدی می‌باشد. در این فیلم اکبر عبدی، منوچهر حامدی، حسین کسبیان، شهلا ریاحی، خسرو دستگیر، منصور والامقام، رامین پورایمان، روح الله مفیدی، بهزاد رحیم خانی، رحمان مقدم و محمد کدخدایی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم قافله

در یک درگیری بین نیروهای انتظامی و قاچاقچیان یک افسر کشته می شود. سروان یوسف پیر بلوچ، پسر عموی مقتول برای رسیدگی به پرونده یک سرقت به بلوچستان منتقل می شود. او با کمک خانواده عمویش به مبارزه با اشرار می پردازد. در پی حوادثی که رخ می دهد که…

فیلم قافله به کارگردانی مجید جوانمرد در سال ۱۳۷۱ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن می‌باشد. در این فیلم جمشید هاشم پور، کتایون ریاحی، حسن رضایی، منوچهر حامدی، کاظم هژیرآزاد و ناصر گیتی جاه به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم مرد ناتمام

مرد ناتمام، داستان جوانی روستایی است که به شهر می رود و گرفتار مشکلات فراوانی می شود.

فیلم مرد ناتمام به کارگردانی محرم زینال زاده در سال ۱۳۷۱ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم حسین پناهی، رؤیا نونهالی، حمید جبلی، مهدی میامی، ابراهیم آبادی، رضا کیانیان، مهدی اسدی و منوچهر حامدی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم شکوه بازگشت

با شنیدن خبر نابودی یک بیمارستان صحرایی، دکتر امیر راستین همسر باردارش لیلی را نزد پدر همسرش، می گذارد و به جبهه می رود. در غیاب شوهر، لیلی به کار نقاشی و نگارش کتاب مشغول است. با سامان، مدیر یک مؤسسه انتشاراتی برای چاپ کتابش همکاری می کند. تا اینکه…

فیلم شکوه بازگشت به کارگردانی سیروس مقدم در سال ۱۳۷۱ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم جمشید مشایخی، افسانه بایگان، سیروس ابراهیم زاده، منوچهر حامدی و داریوش مودبیان به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم تماس شیطانی

در سال ۱۳۲۰، در موقع اشغال ایران توسط ارتش متفقین، یک بازیگر روسی به نام کاترین در تماشا خانه ی اطلس کشته می شود و مأموران پس از بازرسی مقدماتی از پیگیری ماجرا امتناع می کنند. وصالی، کارگردان تماشاخانه، تصمیم دارد موضوع را دنبال کند.

فیلم تماس شیطانی به کارگردانی حسن قلی زاده در سال ۱۳۷۱ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر جنایی می‌باشد. در این فیلم جمشید هاشم پور، مجید مظفری، فریماه فرجامی، کتایون ریاحی، حمیده خیرآبادی، مرتضی ضرابی، علی اصغر گرمسیری، منوچهر حامدی، ابراهیم آبادی و لوریک میناسیان به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم شانس زندگی

انتظار استوار به پایان می رسد و پسرش «ابراهیم » پس از چند وقت زندگی و کار در آمریکا به ایران بازمی گردد. آنها انتظار دارند که او در ایران بماند و با دختردایی خود ازدواج کند. اما «ابراهیم » اهداف دیگری در سر دارد.

فیلم شانس زندگی به کارگردانی شهریار پارسی پور در سال ۱۳۷۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم مهدی فتحی، چنگیز وثوقی، افسانه بایگان، جهانگیر فروهر، منوچهر حامدی، شیوا خنیاگر، حسین شهاب و بهروز رضوی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم آواز تهران

رحمان مهاجر شهرستانی، در تهران با فریدون که کارش قاچاق فیلم های ویدیویی است آشنا می شود. فریدون که ناراحتی قلبی دارد، از اشتیاق رحمان برای جستجوی شغلی مناسب و همچنین از سادگی اش سواستفاده می کند و…

فیلم آواز تهران به کارگردانی کامران قدکچیان در سال ۱۳۷۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم ابوالفضل پورعرب، بیژن امکانیان، فریبا کوثری، چنگیز وثوقی، منوچهر حامدی و جهانگیر فروهر به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم سیرک بزرگ

فیلم سیرک بزرگ در ژانر اجتماعی محصول سال ۱۳۷۰ است. اکبر خواجویی کارگردانی این فیلم را به عهده دارد. در این فیلم بازیگرانی چون اکبر عبدی، حسین محب اهری، غلامحسین لطفی و… به بازیگری پرداخته اند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است که بین سال های ۴۵ و ۴۱ مهاراجه راجو یک سیرک باز ورشکسته، برای ادامه بقای حیوانات باقیمانده سیرک و خانواده اش، مجبور می شود در یکی از شهرهای کوچک ایران نمایشی برپا کند. نمایش با موفقیت روبرو نمی شود.

فیلم سیرک بزرگ به کارگردانی اکبر خواجویی در سال ۱۳۷۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و کمدی می‌باشد. در این فیلم اکبر عبدی، فردوس کاویانی، سرور نجات الهی، غلامحسین لطفی، منوچهر حامدی و حسین محب اهری به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم ردپای گرگ

رضا سه روز قبل از عروسی با طلعت به زندان می افتد و پس از ۲۰ سال آزاده شده رضا توسط صادق خان به تهران دعوت میشود. او پس از ورود به تهران به دست چند مرد زخمی می شود. رضا که خود را درگیر این دسیسه می بیند درمی یابد که صادق خان مسبب سال ها محکومیتش بوده است و …

فیلم ردپای گرگ به کارگردانی مسعود کیمیایی در سال ۱۳۷۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و درام می‌باشد. در این فیلم فرامرز قریبیان، گلچهره سجادیه، نیکی کریمی، منوچهر حامدی و امیرحسین خان شهری به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم زرد قناری

داستان فیلم «زرد قناری» از این قرار است که کفاش جوانی به نام نصرالله مددی که در شهر کوچکی زندگی می کند سهم خود را در کفاشی می فروشد تا قطعه زمینی بخرد و روی آن به زراعت مشغول شود. زمینی را که او قول نامه میکند…

فیلم زرد قناری به کارگردانی رخشان بنی اعتماد در سال ۱۳۶۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر کمدی و درام می‌باشد. در این فیلم مهدی هاشمی، گلاب آدینه، محمود جعفری، منوچهر حامدی، حمیده خیرآبادی، بهمن زرین پور و محمود بصیری به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم تفنگ شکسته

بکتاش، معدن فیروزه ی وزیر صنایع و معادن را در روستای قلعه بالا اداره می کند. آقاعمو و گروهی از اهالی روستا از جمله قادر در معدن به کار مشغولند. قادر قطعه ای فیروزه می یابد و به آقاعمو می دهد. عوامل بکتاش قادر را در معدن به قتل می رسانند و…

فیلم تفنگ شکسته به کارگردانی مهدی معدنیان در سال ۱۳۶۴ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم عنایت بخشی، فخری خوروش، کیومرث ملک مطیعی، منوچهر حامدی و کاظم افرندنیا به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم مشت

احمد خیرآبادی، پس از زخمی شدن در جبهه جنگ برای مداوا و استراحت به تهران برمی گردد. پدر احمد فوت کرده و مادرش به کمک او نیاز دارد. ربابه، نامزد احمد و بسیاری از دوستانش از احمد می خواهند که در تهران بماند. تا اینکه…

فیلم مشت به کارگردانی سیامک اطلسی در سال ۱۳۶۳ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن می‌باشد. در این فیلم بهزاد جوانبخش، عنایت بخشی، منوچهر حامدی، محمدعلی ورشوچی، ثریا حکمت، مهری مهرنیا، نعمت الله گرجی و علی محزون به هنرمندی پرداخته‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.