بازگشایی مجدد کلینیک‌های دکتر قریشی، متخصص ارتودنسی (اردیبهشت ۹۹)

0

رپورتاژ

پس از شیوع و گسترش کرونا در اسفند ماه ۹۸، متخصصین دندانپزشکی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کلینیک‌های خود را به صورت موقت بستند؛ اما هم‌اینک با کاهش شیوع کرونا در ایران و الخصوص تهران و قم، متخصص ارتودنسی دکتر سعید قریشی هر ۴ کلینیک خود را مجددا بازگشایی کردند.

همانند قبل، شما می‌توانید خدمات متفاوتی از جمله انواع ارتودنسی مانند ارتودنسی نامرئی، خدمات ایمپلنت، سفید کردن دندان، خدمات دندانپزشکی و ارتودنسی کودکان و … را در هر ۴ کلینیک تهران و قم ایشان دریافت کنید.

البته تمام دستورهای ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت رعایت می‌شود و شما با خاطر جمعی کامل، می‌تواند به کلینیک‌های دکتر قریشی، مراجعه کنید.

در ادامه برای شما، به خدمات گسترده‌ای که دکتر قریشی در ۴ کلنیک دندانپزشکی و ارتودنسی خود ارائه می‌دهند، خواهیم پرداخت. تمام سعی ما، ارائه خدمات با بالاترین سطح بهداشتی است.

انواع ارتودنسی؛ بازگشت زیبایی به دندان‌ها

وقتی صحبت از ارتودنسی می‌شود، یکی از مباحثی که باید به آن فکر کنید، نوع ارتودنسی‌ای است که می‌خواهید انجام دهید. طیف گسترده‌ای از ارتودنسی داریم که هر یک برای یک نوع خاص از بیمارها مناسب است و البته بودجه شما هم بر انتخاب‌تان اثر دارد.

اول بگذارید انواعش را برایتان بگویم و بعد برویم سراغ هزینه ارتودنسی.

ارتودنسی نامرئی یا مرئی؛ انتخاب بین دیده شدن و دیده نشدن

بسیاری از ما، دارای روابط اجتماعی گسترده هستیم و از این جلسه به آن جلسه، از این مغازه به آن مغازه می‌رویم. از طرفی برخی از ما هم دوست نداریم ارتودنسی‌مان معلوم شود.

به همین خاطر، نوعی از ارتودنسی ایجاد شده تا شما با خیال راحت آن را بر دندان‌هایتان بزنید و کسی هم متوجه آن نشود؛ درست حدس زدید: ارتودنسی نامرئی

چند مدل متفاوت از این ارتودنسی هست، از جمله:

  • ارتودنسی لینگوال (پشت دندان‌ها قرار می‌گیرد و ثابت است)
  • ارتودنسی با براکت سرامیکی (شفاف است و البته ثابت)
  • ارتودنسی نامرئی با الاینر شفاف (متحرک است)

ارتودنسی‌های مرئی معمولا ثابت هستند و با براکت‌های فلزی کار می‌شوند.

ارتودنسی ثابت یا متحرک؛ انتخاب بین همیشه بودن یا گاهی نبودن

اول از همه باید انتخاب کنید که می‌خواهید ارتودنسی در طول شبانه روز، همیشه بر روی دندان‌هایتان باشد یا نه. یک یا دو شبانه روز هم نه؛ بلکه چند ماه بودن یک جسم (براکت‌ها به همراه سیم کشی) بر روی دندان‌هایتان.

از طرفی در ارتودنسی متحرک، آزادی بیشتری دارید. یعنی هر موقع که بخواهید، می‌توانید آن را بردارید و در زمان مناسب، مجدد روی دندان‌هایتان بگذارید.

البته این به این معنی نیست که می‌توانید همیشه این کار را کنید. نهایتا ۲ تا ۳ ساعت در طول روز؛ آن هم برای زمان‌هایی که جلسات یا مهمانی خاصی دارید.

این مورد را هم در نظر داشته باشید که طول درمان ارتودنسی نامرئی بیش از ارتودنسی ثابت است؛ اما راحت‌تر می‌توان مسواک زد و به بهداشت دهان و دندان در طول درمان ارتودنسی حفظ کرد.

هزینه ارتودنسی

حالا که به انواع ارتودنسی برایتان پرداختیم، برویم سراغ هزینه ارتودنسی.

هزینه ارتودنسی متناسب با نوع ارتودنسی شما مشخص می‌شود. گران‌ترین نوع ارتودنسی، ارتودنسی نامرئی و متحرک (الاینرهای شفاف) است. حدود قیمت این ارتودنسی که در کشور فرانسه یا انگلستان ساخته می‌شود، حدود ۵ هزار دلار برای هر دو فک است (فک بالا و فک پایین).

ارزان‌ترین ارتودنسی، ارتودنسی مرئی و ثابت است که هزینه‌ای بین ۷۵۰ تا ۱۲۵۰ دلار دارد (درست است محصولات ایرانی ارزان‌تر هستند، اما مواد اولیه اکثر آن‌ها خارجی است).

حالا اگر برایتان سوال است که پیش کدام متخصص بروید، ادامه را بخوانید.

متخصص ارتودنسی؛ دکتر قریشی، انتخاب شما است

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده برای انجام ارتودنسی به پیش کدام یک از متخصصین ارتودنسی مراجعه کنید، پیشنهاد می‌کنیم به دکتر سعید قریشی، متخصص ارتودنسی، دارای فلوشیپ از کشور کانادا و دارای مجوز رسمی انجام ارتودنسی در کانادا فکر کنید.

متخصص ارتودنسی، پس از گذر از مراحل سخت آموزشی (حدود ۶ سال برای یادگیری دندانپزشکی و ۲ سال برای متخصص ارتودنسی) تازه می‌تواند شروع به طبابت کند و از طرفی، دکتر سعید قریشی، با چندین سال فعالیت در این حوزه، یکی از افراد به نام هستند که شما می‌توانید در ایران، بیابید.

دکتر سعید قریشی

اگر شما به دنبال آدرس سایت قریشی هستید، می‌توانید به آدرس زیر:

https://orthodontic.ir/

و اگر به دنبال اینستاگرام ایشان هستید، می‌توانید در اینستاگرام، ایدی زیر را جستجو کنید:

Drsaeedghorashi

 

تاریخ انتشار اعلامیه: ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۹

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.