خرید دستگاه فشار سنچ دیجیتالی و دستی از طب پایتخت

0
رپورتاژ

فشار خون، یکی از بیماریهای شایع در میانسالان است که زن و مرد نمیشناسد. این بیماری سالانه جان چندین فرد را میگیرد. اگر شما هم مبتلا به فشارخون هستید و با آن دسته و پنجه نرم میکنید، نیازمند یک دستگاه فشار خون خواهید بود، تا بتوانید روزانه و در مواقع مورد نیاز از آن استفاده کنید. در خرید دستگاه فشار سنچ دیجیتالی و دستی کوتاهی نکنید، چرا که ممکن است بالا بودن فشار خون باعث سکته قلبی، مغزی و حتی بیماریهای کلیوی شود. از طرفی کم شدن فشار خون هم به همان میزان میتواند خطرناک باشد و باعث بیهوشی شود. اگر به سلامتی خود اهمیت میدهید، باید یک دستگاه کنترل فشارخون در خانه داشته باشید.

اهمیت خرید دستگاه فشار خون

میزان فشارخون بیماران متبلا به این بیماری، به صورت ثابت نبوده و متغییر است. اما نمیتوانید مدام به کلینیک و درمانگاه مراجعه کنید تا فشار شما را اندازهگیری کنند. از طرفی علاوه بر مسائلی همچون کم بودن زمان و فاصله زیاد تا درمانگاه و… این کار برایتان هزینه زیادی هم به همراه خواهد داشت. این درحالی است که با خرید دستگاه فشار سنچ دیجیتالی و دستی میتوانید به آسانی در خانه فشار خود را اندازه گیری کرده و جهت کنترل آن اقدام کنید. اگر فشارتان بالا است باید قرص فشارتان را مصرف کنید یا با خوردن لیمو، ماست و… سعی بر کم کردن آن داشته باشید. برعکس اگر فشارتان پایین است با خوردن خوراکیهای شیرین همچون خرما میتوانید آن را بیشتر کنید. اگر این اقدامات اولیه سریعا انجام نشود، احتمال دارد سلامت شما را تحت تاثیر قراردهد. نباید سر سلامتیتان ریسک کنید. فشار بیماری لحظهای است که در یک آن بر اثر ناراحتی عصبی و… جابهجا شده و یک تهدید بزرگ برای شما خواهد بود.

انواع دستگاه فشار خون کدامند؟

در زمان خرید دستگاه فشار خون برای بیماران، با تنوع زیادی در بازار روبه رو خواهید شد. اما به صورت کلی، این دستگاه در دو نوع تولید شده است که عبارتند از:

۱- دستگاه فشار خون دستی

۲- دستگاه فشار سنج دیجیتالی

نوع دیجیتال، مدل پیشرفتهتری از فشارخون دستی است. از طرفی به دلیل بهرهمندی از تکنولوژی روز در تولید آن، دقت بسیار بالایی داشته و میزان فشارخون را به صورت دقیق اندازهگیری میکند اما دقت آن به پای نوع دستی نخواهد رسید. با به کارگیری از دستگاه فشار خون دستی که به آن فشارسنج عقربهای هم میگویند، علاوه بر فشار خون میتوانید ضربان قلب فرد بیمار را هم بشنوید. البته این قابلیت در نوع دیجیتال وجود ندارد اما در نهایت مقدار ضربان قلب را هم در کنار فشار خون نمایش میدهد.

تفاوت عملکرد دستگاه های فشار خون دستی و دیجیتال

فشار سنج دستی معمولا توسط پزشکان متخصص و کادر درمان استفاده میشود. دلیل آن واضح است، چرا که به صورت دقیق فشار را اندازهگیری میکند. اما کار کردن با این دستگاه و اندازه گیری فشار خون کار سادهای نیست و اگر بخواهید در خانه از آن استفاده کنید باید شیوه کار با آن را آموزش ببینید. این درحالی است که فشار سنج دیجیتالی به آسانی تنها با فشار دادن یک دکمه فشار شما را اندازهگیری خواهد کرد. نکته مهم دیگری که قبل از انتخاب و خرید دستگاه فشار سنچ دیجیتالی و دستی باید بدانید این است که شخص بیمار در زمان افزایش یا کاهش فشار خون این قدرت را نخواهد داشت که فشار خود را بسنجد، به همین خاطر فرد دیگری باید عهدهدار این وظیفه باشد که در این صورت توع دستی میتواند گزینه بهتری باشد. اما اگر بیشتر اوقات تنها هستید و شخصی برای گرفتن فشار شما حضور ندارد، قطعا مدل دیجیتال برایتان گزنیه بهتری خواهد بود. چرا که میتوانید خودتان هم به آسانی با استفاده از آن فشارتان را بسنجید.

نکات مهم در انتخاب و خرید دستگاه فشار خون کدامند؟

در زمان خرید دستگاه فشار سنج دیجیتالیو دستی، تنها انتخاب نوع آن ( دیجیتالی یا دستی بودن) کافی نیست. بلکه فاکتورهای دیگری هم وجود دارد که باید در نظر بگیرید. مهم ترین این فاکتورها شامل موارد زیر میباشد:

  • انواع دستگاه فشار خون را بشناسید

هر کدام از دستگاههای فشار سنج دیجیتالی و دستی انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

فشارسنج دیجیتال بازویی: دارای کاف بازویی است و دقت اندازهگیری کمتری دارد. مقدار اندازهگیری شده توسط یک نمایشگر نشان داده میشود. برخی از بیماران معتقدند اتدازهگیری فشار با این دستگاه به علت سفتی کاف درو بازو کمی دردناک است.

فشار سنج دیجیتالی مچی: کاف این دستگاه همانطور که از نام آن پیدا است بر روی مچ بسته میشود. طراحی جمع و جور کوچکی داشته و به آسانی قابل حمل میباشد. اگر دائما در حال سفر هستید یا سر کار میروید و … این دستگاه گزینه خوبی برایتان خواهد بود.

فشار سنج دستی دو شلنگه: در این دستگاه، گیج فشار یا همان مانومتر بر روی کاف متصل است. مقدار فشار اندازهگیری شده روی مانومتر عقربهای نشان داده میشود. دقت بسیار بالایی دارد. البته وزن کاف به علت وصل بودن گیج فشار به آن کمی بیشتر است، به همین خاطر برای افراد مسن یا کودکان ممکن است سنگین باشد.

فشارسنج دستی عقربهای: در این نوع، گیج فشار به کاف وصل نبوده و امکان تعویض کاف در صورت کثیف شدن و آسیب و… .جود دارد. همچنین طول شلنگ آن هم زیاد است. در نتیجه میتوانید برای اشخاص مختلف از آن استفاده کنید.

  • حافظه و زمان نگهداری اطلاعات آن بیشتر باشد

بررسی سوابق فشارخون در روند درمان بیمار از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین خاطر هرچه دستگاه شما بتواند سوابق فشارخون را به مدت بیشتری نگه دار به نفع شما خواهد بود. بهتر است دستگاهی که انتخاب میکنید حداقل حافظه کافی برای نگهداری سابقه تا یک ماه را داشته باشد.

  • باتری با دوام برای آن در نظر گرفته شود

دستگاههای فشار سنج دیجیتالی با باتری کار میکنند. اگر باتری آنها تمام شود عملا قابل استفاده نخواهند بود. هرچه باتری آن ماندگاری بالایی داشته باشد، نیاز به تعویض باتری کمتری خواهید داشت. این بدین معنی است که احتمال تمام شدن باتری در مواقع حساسو بحرانی کم خواهد بود. توصیه میکنیم حتما تعدادی باتری اضافه در خانه داشته باشید.

  • دفترچه راهنما و ضمانت

دستگاهی که میخرید باید کارایی آسانی داشته باشد تا بتوانید به سهولت از آن استفاده کنید. وجود دفترچه راهنما به شما کمک میکند تا اشتباهی در استفاده و نگهداری آن نداشته باشید. داشتن ضمانت از سمت شرکت تولید کننده هم این اطمینان را به شما میدهد که در صورت بروز هر مشکلی بتوانید آن را جهت تعویض بازگردانید.

  • قیمت مناسب و مقرون به صرفه

وجود تنوع بالا باعث شده تا قیمت دستگاههای فشارخون هم متنوع باشند. شما باید متناسب با بودجه و نیازی که به این دستگاه دارید آن را تهیه کنید. بهتر است به سراغ نمونههای ارزان قیمت نروید چرا که احتمال خرابی زودهنگام آنها یا اشتباه نشان دادن فشار وجود دارد.

دستگاه فشار سنج دیجیتالی و دستی رو از کجا بخرم؟  

علاوه بر مواردی که در بالا گفته شد، شما باید خرید دستگاه فشار سنچ دیجیتالی و دستی را از یک فروشگاه معتبر انجام دهید. کوچکترین اختلال در دستگاه ممکن است جان شما را به خطر بیندازد. طب پایتخت، یکی از برترین و بهترین فروشگاههای عرضه کننده لوازم پزشکی است که میتوانید به اسانی در هر جای ایران که هستید دستگاه فشار خون مورد نظر خود را با قیمت مناسب و کیفیت تضمینی خریداری نمایید.

جمع بندی

در زمان خرید دستگاه فشار سنچ دیجیتالی و دستی بهتر است از پزشک معالج خود مشورت بگیرید تا بهترین نوع را تهیه نمایید. همچنین با در نظر داشتن شرایط، توانایی، میزان سواد و… آن را انتخاب کرده و خریداری نمایید. اگر از بین برندهای موجود هم نمیدانید کدامیک را انتخاب کنید، میتوانید با شماره تماسهای درج شده در سایت ارتباط بگیرید تا از مشاوره رایگان کارشناسان ما در طب پایتخت بهرهمند شوید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.